Tunele

Firma Dragados S.A. została założona w roku 1941, natomiast pierwszy kontrakt na roboty podziemne przyznano jej w roku 1944. W roku 1965 firma wkroczyła na rynek międzynarodowy, wygrywając pierwszy kontakt na roboty tunelowe poza granicami kraju. Od tego czasu Dragados zrealizował ponad 520 kontraktów na roboty podziemne w dziewiętnastu krajach na czterech kontynentach.

Do chwili obecnej Dragados wybudował ponad 840 mil tuneli, korytarzy i szybów w zróżnicowanych warunkach gruntowych, przy zastosowaniu rozmaitych metod i wszelkiego rodzaju technologii budowlanych, co stawia firmę na pozycji światowego lidera w dziedzinie budowli podziemnych, znaną z realizacji:

520 projektów robót podziemnych w 19 krajach na czterech kontynentach.

Tunele drogowe:
DRAGADOS wybudował ponad 140 mil tuneli drogowych.

Tunele kolejowe i podziemne:
Dragados wybudował ponad 125 mil tuneli przeznaczonych dla tradycyjnej oraz szybkobieżnej kolei, jak również ponad 150 mil tuneli i stacji przeznaczonych dla kolei podziemnych na całym świecie.

Kolektory:
ponad 345 mil kolektorów, w tym:

  • Magistrale
  • Przepusty
  • Kolektory Odpływowe
  • Kolektory kanalizacyjne

Tunele górnicze i serwisowe:
firma wybudowała 80 mil  rozmaitych projektów, od pojedynczych korytarzy po całkowicie nowe struktury i kopalnie, w tym instalacje pomocnicze.

840
Miles
ISTOTNE FAKTY
Tunele drogowe:
140
Tunele kolejowe:
125
Tunele metra:
150
Woda:
345
Górnictwo:
80
W SUMIE:
840

Wybrane projekty

East Side Access - Nowy Jork, USA

Projekt The East Side Access (ESA) umożliwił pasażerom podmiejskich linii kolejowych Long Island (LIRR) bezpośrednie połączenie z dworcem Grand Central na Manhattanie. Dwa z przetargów wygrał Dragados. Pierwszy zakładał budowę cztere... widok »

Tunele szybkiej kolei - Madryt–Segovia, Hiszpania

Dragados uczestniczył w rozwoju sieci hiszpańskiej kolei dużych prędkości. Na szczególną uwagę zasługuje budowa tunelu Guadarrama, który jest piątym najdłuższym tunelem kolejowym ... widok »

Południowa obwodnica M–30 - Madryt, Hiszpania

Wewnętrzna obwodnica Madrytu – M30– otacza 42 km² centrum miasta, czyli teren zamieszkany przez milion osób. Przebudowa południowego odcinka wymagała poprowadzenia jezdni w dwóch jednokierunkowych tunelach, każdy o ... widok »

Crossrail C–305 - Londyn, Wielka Brytania

Crossrail Limited (CRL) jest filią TFL (Transport for London) stworzoną w celu wybudowania nowej linii kolei podmiejskich o długości 118 km biegnącej od Maidenhead i Heathrow (zachód) do Shenfield i Abbey Wood (wsch&oa... widok »